AZLK

Ovo je kutak koji posvecujemo drugim ruskim markama, kao sto su ZIL, UAZ, AZLK,....

Moderator: parkvets

parkvets

AZLK

Post by parkvets » Sat Jan 13, 2007 9:52 pm

Evo malo lepota novijih Moskvica.Mislim da su Moskvici u Zaporosce bili najlosiji Ruski automobili
Image

Image

Image

Alekre

Post by Alekre » Sat Jan 13, 2007 10:16 pm

Jel bese u ''Zaporesecu'' grejanje na cvrsto gorivo? :lol: :lol: :roll: :!: :mrgreen: :o :shock:

parkvets

Post by parkvets » Sat Jan 13, 2007 11:26 pm

Nema na cvrsto gorivo grejanje nego ima odvojen sistem grejanja sa sopstvenim dotokom goriva sto mu omogucava da greje i kada motor nije u pogonu.

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Mon Jan 15, 2007 3:03 am

Da, zaporozac je imao poseban gorionik koji je radio i kada je motor ugasen.

Mislim da konstatacija da je moskvic bio najlosiji ruski auto nije ispravna.
Ne znam tacno u kojem vremenskom periodu, ali znam sigurno, da je moskvic bio neprikosnoveni i nedostizni pobednik raznoraznih rally takmicenja, a kvalitet izrade sredinom sedamdesetih je bio na visem nivou nego kod lade.

Predlazem da momci, koji imaju ADSL ili neku ne dial up konekciju, malko pretraze net i nadju podatke koji potvrdjuju ovu moju pricu.

parkvets

Post by parkvets » Mon Jan 15, 2007 8:45 am

u casopisu Classic and sport cars koji izlazi u Engleskoj i koji se bavi kao sto mu ime kaze starim automobilima pominje se taj Moskvich medju najlosijim automobilima tada (dobro sto je za Engleze lose ne znaci da je uopste lose)mada ima koncepciju motora kao BMW 1502.Sto se tice pobeda na relijima tada su klase pravljene na osnovu cene automobila tako da se Moskvich takmicio u grupama gde su ostala vozila bila mnogo manje zapremine.

Goxxy

Post by Goxxy » Mon Jan 15, 2007 9:23 am

Osim Aleka, koji je eto u nezgodno vreme došao u proizvodnju i bio veliki krš od automobila (ogromne spoljne dimenzije a unutra se četiri čoveka jedva stisnu), ostali Moskviči su zaista bili statusni simbol, naročito kod nas. Moj kolega stalno govori da kada su ostali vozili kečeve i tristaće, onaj ko je vozio Moskvič je bio pravi baja.

Ali to su stara vremena, ovo što se vidi na slikama je toliko "retro" da ni ja ne bih kupio. Nije to - to.
[url=http://www.flickr.com/photos/goxxy][img]http://www.goxxy.net/vaz/2.gif[/img][/url]

Alekre

Post by Alekre » Mon Jan 15, 2007 2:07 pm

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Mon Jan 15, 2007 9:38 pm

U ovom tekstu iz Glasa javnosti g. Colic ne pominje da je u aleko ugradjivan ladin motor 1600 i da su ti modeli bili skuplji i dugotrajniji.

Marko
Site Admin
Site Admin
Automobil: /

Post by Marko » Mon Jan 15, 2007 9:40 pm

Jesu bili skuplji, ali ja sam na vise mesta od automehanicara cuo da se varijanta sa Moskvicevim motorom bolje pokazala, i vise km prelazila do generalnog remonta...

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Mon Jan 15, 2007 9:54 pm

Ma kakvi. To cudo sa moskvicevim motorom niko nikada ne moze popraviti,da traje, a mojstor mora da je bio pijan, pa pomesao modele. Na trzistu polovnjaka su ionako dzabe, a ovaj sa ladinim motorom je duplo skuplji. Ovog drugog niko nece ni da kupi.

Miljan
Automobil: Skala 55, Koral 65

Post by Miljan » Mon Jan 15, 2007 11:29 pm

Nije toliko tesan Aleko, drugar ga ima, vozio sam se u njemu i ima sasvim dovoljno mesta (a visok sam 196 cm)

josif visarionovic
Site Admin
Site Admin

Post by josif visarionovic » Mon Jan 15, 2007 11:47 pm

U bre, pa ti si neki dzin. Znaci , drustvo, prema miljanu smo od danas veoma fini. :D
Ako si ti stao u aleka, onda nema sumnje u prostranost.

Jedan cikica iz mog komsiluka je ubacio u aleka motor od audia 80 1.8S. Aleko ide k'o lud, jos na plin. Sada je poceo i drugima to da radi, usluzno.

choksi
Automobil: 111

Post by choksi » Wed Feb 14, 2007 8:45 pm

Cuvena recenica kaze: koji je to auto bolji od moskvica?

KamAZ driver

Post by KamAZ driver » Mon Mar 26, 2007 4:38 pm

Nažalost, Aleksa (i čitava farbika AZLK) nije doživeo da se puno ganjaju Svjatogori (blago redizajnirani Aleko) sa "ufimskim" 1.8 i 2.0 motorima i Renoovim 2.0 sa 115ks. A da su ga iole pažljivo sklapali, doživeo bi i preživeo štošta.

A enterijer je za broj veći od Lade 110 i fino staje petoro.

BTW, ovaj sedan gore je Knjaz Vladimir, sa Renoovom 2.0 mašinom. To je tražio Lužkov za administaciju Moskve. Priličan raritet.

KamAZ driver

Post by KamAZ driver » Fri Apr 06, 2007 11:26 am

Parkvets je накачио фотку овог типа "Москвича" - "Књаза Владимира". Раније сам тражио материјале о њему, али испаде да сам нашао једино овај тест кога су урадили новинари руске "Ауторевије" (http://www.autoreview.ru/) у броју №6/1998. Пошто се пореде два АЗЛК-ова аута, за оне који не знају - "Свјатогор" ("Святогор") је серијски модел, благо редизајнирани "Алеко" који је под хаубом могао да има и (закаснеле) 1.8 и 2.0 руске моторе ("уфимски" (УЗАМ), из оне фабрике која је производила оне 1.5 моторе из старог "Моце" 2140 и "Алексе") или француски 2.0, Реноов.

Постоји још један пројекат у каросерији "седан" који је опасна "кичерица" - "Калита". Укратко: то је као овај "Књаз Владимир" са неком а-ла "Ролс-Ројс" предњом маском, али са лепшим фаровима. Али то је већ друга прича...

Како су крајем осамдесетих најављивали никад не остварени "Алеко" седан, па чак су се по нашим ауто-часописима провлачиле неке сличице, хтео сам да видим "шта би било кад би било": да су почели да производе "седане" и те јаче моторе када су планирали. Хм... није тешко замислити овог "Књаза Владимира" са "нормалним" задњим вратима и макином од два литра. Мора се признати- класа више од свима нам драгих "Лада". И "бостанџију"... пардон, "караван" није тешко замислити. Оно, ако ћемо баш, "караван" од "Алека" (па и "Тавриу-тарга") су својевремено склепали у земунској фирми "Фрањо Крч" и довезли на Сајам, ал' то је била само "браварија" средње тежине.

Ко буде читао ово на руском, прочитаће да су успели да "Свјатогора" преврну на кров. Тим блесавим "баћушкама" из "Ауторевије" то није био ни први ни последњи "осакаћен" ауто. Сваке године нешто униште. Зимус су скантали 112-цу која им је била на супер-тесту. Манијаци...
KamAZ je dobra mašina.
Kupio sam ga i ne žalim... NIKOGA!

Post Reply