Lada klub Srbija

Udruzenje ljubitelja automobila Lada
It is currently Wed Jul 30, 2014 6:57 am
-
MAKEDO GAS doo,!

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 168 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Samaru ili neku koju vi predlozite
PostPosted: Sat Jul 02, 2011 2:06 pm 

Automobil: ford, lada
pesadinac wrote:
tog vlasnika treba ostaviti na miru, neka covek trazi sta hoce, njegova volja,
ali ako proda po toj ceni, onda onog ko kupi, njega treba :hit :hit :hit :hit

bas tako... :lol:

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 2:42 pm 

Hvala stefane
Hvala pesadinac

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 4:11 pm 

Automobil: lada 2106
samaru i 2106/3 ne mozes uporedjivati bez uvrede vozacima samare.
vozio imao samaru sa 5 vrata i vise je bila trula nego bilo sta,a da ne spominjem taksiste sa samarama u zrenjanunu koji kad pada kisa kaze putnici dizite noge jer ima vode pa ubaci u kabinu,predjnju vucu licno ne volim,instrument tabla uzasna i raspada se brzo,gepek vrata trule ko lude,kad je vozis a ne pustis muziku cvili plastika ko luda a zvucna izlolacija losija,udobno petoro u samri nemoguce (ako nema 3 bebe)
dobre strane su da su novije godista,da ima vise delova za njih,nema problema sa leptirima,ako je prva boja i dobro zastice i traja ce a ako je radjena moze svakih 5 god da se radi limarija,zna svaki mojastor da je popravi,
specialka (kazem za 2106) vozio i vozim je i vozicu je
istruli patos napred gde drzis noge kod vozaca i suvozaca,istruli iza zadnjih tockova gde ide zavesica pa se izgbi(kao meni iza vozaca trenutno),fabricka svetla ako udje voda nisu nizasta,samo jedan retrovizor na vratima vozaca a kod suvozaca nije predvidjeno,mnogo nekvalitetnih delova za starije lade,mekano zadnje seidste ako se ne srede konopci i federi,nema predvidjenih mesta za zvucnike a za radio ima,otpadanje leptira,
dobre strane su sto mozes komotno da se vozi njih 5 u kolima i bez guranja lepo putuju,ko kaze da lada jede mnogo taj nije vozio ili imao lad sa sredjenim karb i lepo podesenim plinom meni jede po zr 11-12 lit plina,lepa unutrasnjost koja nema cviljenje plastike,dosta mesta u kaseti,udobna sedista,lepa zvucna izolacija,gepek dosta velik i ako ima plinsku bocu,malo deblji i bolji lim govorim o fabrickoj limairiji,dosta hroma i lepo izgleda nije uplasticena kao svi ostali noviji automobili,lepa kontrolna tabla,zna svaki majstor da je opravi,

ako se stim jos necega napisacu :)
BEZ UVREDE ZA VOZACE SAMARE ILI SPECIALKE SAMO SAM IZNEO MOJE MISLJENJE :)

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 4:27 pm 

Automobil: `92 Lada Samara 1.3s
svabazr wrote:
samaru i 2106/3 ne mozes uporedjivati bez uvrede vozacima samare.

slazem se sa tobom. Specijalke i kockice se ne mogu porediti sa Samarom. osim sto su to Lade, nista drugo nemaju zajednicko.

e sad, ne znam kakvu si ti to samaru vozio, i vozio se, ali to mora da su bile neke u poluraspadnutom stanju, tako da ti poredjenje nije merodavno.

u sustini, ako Vam treba auto malo modernijeg izgleda, manje potrosnje, prednja vuca, onda je to Samara. u suprotnom ostale pomenute Lade. odrzavanje je jeftino za sve modele. ostalo je stvar ukusa...

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 4:27 pm 

PLAVA LADA SAMARA IZ ZRENJANINA!!!!(iz prvog posta u ovoj temi).......................ali uvek ono ALI!

Auto kao NOV!
Covek je drugi vlasnik(kupio je od dede kolege sa posla 2003god sa 43.000km) sada ima 70.200km na satu.
Cela je u prvoj boji(nigde zafarbavana),odavno zasticena,i vrlo pedantno odrzavana.Vrlo malo se vozi pa je to razlog njenog stanja.
Naknadno ugradjen CD MP3 koji kosta 100e(mos misliti) i prekid strujnog kola-kao sigurnost protiv kradje.To je propraceno plavom diodom koja simulira rad alarma.Znaci mozes da verglas dok ne ispraznis akomulator.To su verovatno radili strucnjaci iz NASA,pa sam saslusao zesce izlaganje na tu temu.
Na automobilu je prvi put promenjen komutator ove zime,kada je ponovo stavljen Ruski a stari odnesen na podrobnu analizu da se konstatuje uzrok kvara,jel je coveka (vlasnika)auto izdao na pola puta dok je pljustala kisa,pa je pokisao kao MIS.To izlaganje je isto potrajalo pola sata(na tu temu-mokar do gole koze)
Nakon toga,coveku je objasnjeno da je to standardna boljka samare i nakon toga(kako kaze)se nahvatao straha da ga ne ostavi opet na putu i odlucio da krene u prodaju.
Krenuo je sa 1800e
Posto je video da od ta posla nema nista,posle izvesnog vremena(mesec dva)spusta cenu i ponovo oglasava auto ali ovaj put na 1500e.Opet shvata da ne prodaje majbaha i nakon isteka oglasa (mozda i neke pauze u medju vremenu,treci put oglasava auto ali ovaj put po ceni od 1400e.To je ovaj aktuelni oglas.
Na kolima stanje redovno.Fabrika 80%.Menjan potrosni materijal.Covek pre svake price PODVLACI prenos kao obavezan(podrazumeva se)da ne bi razmisljao ,jel Beograd je veliki grad,sad su tu postavili dosta kamera pa da ne bi njemu stizale kazne.Registracija istice za 7dana(09.07.)tako da to treba uraditi odmah.
CENA!!!!!!!!
Oglasena cena je 1400e.Posto sam objanio coveku koja su ljudi koji danas kupuju samare,on je uslisio moje molitve I korigova cenu za 100e te smo dosli na 1300e.U nastavku epiloga se opet uhvatio za CD I njegovu vrednost od 100e ali kada sam mu predlozio da ga izvadi I da mi spusti cenu za toliko –njemu se bas ta ideja nije svidela.Kaze-“pa ja sam to ugradio u kola kako sad da skinem”.Posto sam mu rekao da smo jako daleko od trgovine ako nastavi tako da brani svoj imetak,covek me je kulturno pitao da mu dam svoju ponudu pa da vidi da li moze da je prihvati kako bi zavrsili posao.DUGO SAM SE PREMISLJAO da li da mu kazem ili ne ali aj da ne bude cela prica za badava.Kazem coveku ovako:posto istog momenta treba da prenesem I registrujem auto a za to mi treba minimum 200e I pod uslovom da nemoram nista da ulozim u auto(a moram) ja bih vam gospodine a molim vas da se ne uvredite ponudio po meni realnih 800e.
KAD NIJE PAO U NESVEST!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Dalje desavanje mozete da predpostavite :angry :hit :angry :hit :-x ……………..Bez obzira na sve ,to je ipak dobra samara-kad vam ja kazem koji nema pojma.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 4:38 pm 

Automobil: lada 2106
ne veruj coveku na rec,a auto radio koji danas kosta 100e taj ima i dvd :D,to sto toliko trazi samo u snu nekih 800e je realna cena,a za zastitu mu ne verujem nesto...posto znam da ima tektola dole i koji je do pola otpao proslog leta sam to video tako ako nije istektirao do zime to je krenulo da rjda,meni je reko da je on kupio u prodavnici kola i da je prvi i jedini vlasnik auta :D a i ne verujem da prodaje kola zbog komutatora to je foliranje cisto.
boyke koja samara izlgeda moderno? :D koliko tolko je ova priora moderna sad je sve fensi plastika i diode :D
da u krtave samare sam se uglavnom vozio a vozio sam i skoro novu samaru onu sedan ili kako se vec zove ta je malo bolja samo bre sto zuji na sve strane kad je teras preko 100 pa to poludis :D

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 5:21 pm 

nisam rekao da samara izgleda moderno, vec modernije od ostalih pomenutih lada ovde ( 2103/4/5/6/7).
to sto zuji je pretpostavljam menjac u petom stepenu prenosa, ali i o tome je vec odavno pisano i ustanovljeno sta je i kako je. svakako je aerodinamicnija od 2103/...7, ako se to ne desava kod tih modela, ne znam sto bi samara zujala :?

komutator jeste boljka svih samara, dok se ne stavi Bosch komutator, koji resava sve rebuse po tom pitanju. kod mene radi bez greske dugi niz godina, vise i ne pamtim kad je stavljen, ali ima 8-9 godina sigurno.

CD MP3 player, kosta 100 eura, ali kad? kad sam ja kupovao moj, 2006. godine.

moje misljenje je sledece: ako je istina sve sto je rekao vezano za stanje auta, realna ponuda je 1000 eura, pod uslovom da su dobre gume i da je auto tehnicki potpuno ispravan i spreman za registraciju (dakle, bez ulaganja). za CD player, kako mu je volja :D

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 5:47 pm 

Dodacu jos samo kratko par bitnih stvari:
Samara ima neuporedivo izdrzljiviji trap,nema zezanja sa glavama i sillenima.
Perfektno nastelovana samara trosi bar litar goriva manje od perfektne rive,a pogotovo specijalke.
Tabla na samari jeste losa,ali mnogo modernija nego na Rivi i klasici,pogotovo kod novijeg tipa samare.Mada znam slucaj (licno) za rivu kojoj je pocela da puca tabla,a presla je samo 50 000 km,i garazirana je.
Kao sto xxx rece,Riva je na velikim brzinama jako bucna,upravo zbog oblika karoserije,aerodinamicna je u pm,mislim nije ni samara nesto,ali ovo tek.
Ako uzmes specijalku ili rivu,momentalno ubacuj elektronsko paljenje.
Price da kroz patos ispadaju noge i tako to su malo detinjaste,ako je vozac to dozvolio onda nema dalje price po meni.
Cujes i sam price i probleme oko razvodnog lanca,ako uzmes samaru 1.5,ove muke vise nemas,i zupcasti kais moze da ti stoji u gepeku kao rezervni deo.
Razmisli o obliku gepeka kakav bi ti nekad mogao zatrebati,skroz je drugacija koncepcija kod jednih i drugih.
Kod Rive i specijalke imas zadnju vucu,imas moguca zezanja sa krstovima kardana i diferencijalom.Kolko god vozaci specijalke i rive tvrdili da zimi nema razlike u odnosu na prednju vucu sa dobrim gumama,sigurno nije tako.Auto je jednostavno nazad lak,a vuca je tamo i pri svakom naglom dodavanju gasa zadnjica se trudi da obidje prednjicu,kod caleta u firmi su do pre koju godinu imali samaru i rivu karavan,uvek su se do zabacenih neociscenih delova probijali samarom,zato sto je prohodnija i lakse je voziti po snegu.
Nije tacno da kod rive i specijalke ima vise mesta nazad u odnosu na samaru.
Pomenuo je vec neko,mnogo tezi volan je na Rivi nego na Samari.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 6:03 pm 

Jos jednom,hvala vam sto pomazete.
Znam za vrednost CD-a kolika je,ali sam samo prepricao desavanje da bih vam sto verodostojnije docarao situaciju na terenu.
Sto se tice razlika izmedju samara i ovih drugih lada SVE sam skapirao.Dosta ste me naucili,dosta procitao-dovoljno je.Sve sam shvatio.
Nastavljam potragu pa cu vas izvestavati.Ima jos par automobila u igri ali nisu lade pa vas stoga ne informisem o tome jel nije primereno za ovaj forum.
svabazr - dobra je ova samara kod tebe u Zrenjaninu.Zato je i zabo cenu,nije on budala...........
Pero-hvala ti,sve sam skapirao (lanac-kais,gepek,volan,glava upravljaca-letva).Sve mi je jasno.Znam sad sta hocu.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 9:21 pm 

Automobil: Samara; 111
E pa onda nek ti je sa srećom.

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 9:55 pm 

Vala i dosta smo pricali na ovu temu :D

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 10:24 pm 

Nemoj da ti je zao.Jednog vise ste necemu pamentnom naucili.

HVALA VAM PUNO DRUGARI

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 10:33 pm 

Ma naravno bre ;)
Ali pazi se ako ne uzmes Ladu :D

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 10:44 pm 

ako posle ovolike price i rasprave ne kupis Ladu... zna se... :hit :shoot :delete

:D salimo se malo :cool

Profile  

PostPosted: Sat Jul 02, 2011 11:02 pm 

Ma salite se-fala Bogu. :kez

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 168 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Next

All times are UTC + 2 hours